Büyük Veri Sistemleri

Ana faaliyet alanlarımızdan birisi olan Büyük Veri Teknolojileri kapsamında birçok uygulama geliştirmekte ve servis sunmaktayız. Hem yerel sunucularda hem de bulut üzerinde geliştirdiğimiz birçok büyük veri çözümü mevcuttur.

Açık Kaynak İstihbarat Platformu

Açık Kaynak İstihbarat Platformu, internet üzerinde çeşitli kaynaklardan gerçek zamanlı veri toplayabilen ve bu verilerde yer alan metin ve görüntüleri işleyebilme kapasitesine sahip bir sistemdir. Açık kaynaklı toplanan bu veriler işlendikten sonra veri merkezimize kaydedilmekte ve web tabanlı arayüz sayesinde bu veriler üzerinden analiz yapılabilmektedir.

Uygulama tarafından toplanan veriler, Türkçe, İngilizce, Arapça ve Farsça’ya özel olarak hazırlanmış derin öğrenme algoritmaları sayesinde metin içerisinden duygu durumu ve önemli varlık bilgilerinin çıkarıldığı modellerden geçirilmektedir.

dbLink - Sosyal Medya Takip, Analiz ve Anomali Tespit Sistemi

dbLink uygulamamız Sosyal medya platformlarından (Twitter, Facebook, Instagram, Youtube, TikTok vs.), haber/forum/blog/sözlük sayfalarından anlık olarak veri toplayan, veriler üzerinde her türlü ilişki ve trend analizleri yapabilen, veriler içerisindeki tekil/grup/duruma bağlı (contextual) anomali durumlarını tespit eden web tabanlı uygulamamızdır. dbLink ile ilgili detaylı bilgi için ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Helikopter Sensör Verileri Analiz Sistemi

Helikopter Sensör Verileri Analiz Sistemi, helikopter platformları üzerinde bulunan yüzlerce sensörden toplanan büyük miktardaki veri üzerinde anlık veri analizi ve anomali tespiti yapan uyarı sistemidir. Uçuş öncesi, uçuş esnasında ve uçuş sonrasında yapılan veri analizleri ile uçuş planlaması, uçuş sonlandırma, arıza tespiti ve önleyici tedbirlerin alınması konularında karar destek sistemi olarak görev yapmaktadır.

Bulut Tabanlı Açık Kaynak Veri Toplama ve İşleme Sistemi

İnternet üzerinden (sosyal medya, bloglar, haber siteleri ve sözlüklerden) ve her türlü bulut tabanlı sistemden gerçek zamanlı ve yüksek hacimli veri toplama ile ilgili çözümleri ve projeler geliştirmekteyiz. Bu çözümler dahilinde lokal network üzerinde çalışan büyük veri sistemlerimiz de mevcuttur.

Arama Kaydı (HTS) Analiz ve İlişki/Anomali Tespit Sistemi

Arama Kaydı Analiz ve İlişki/Anomali Tespit Sistemi arama ve mesajlaşma kayıtları içerisindeki ilişkileri tespit edebilmekte ve tekil/grup/durum anomalilerini tespit ederek raporlayabilmektedir.